BarışCan ÜNAL

Doğu Akdeniz Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun oldum. Sektördeki ilk deneyimlerime, Mindshare ve TRT Ankara genel müdürlüğünde dijital pazarlama stajyeri olarak adım attım.

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbul’da faaliyet gösteren Tempo Yerel Medya firmasında, İzmir bölge yöneticisi ve dijital pazarlama uzmanı olarak görev aldım.

2012 yılında İzmir’de dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren ve bu alanda ilk reklam ajanslarından biri olan BCU Adworks reklam ajansını kurdum. Toplamda 7 çalışanı ve 2,5 yıllık çalışma hayatı ile İzmir’de GNC Turkcell, Vestel, Tansaş, Seramiksan gibi markaların, İzmir kampanyalarını yönetme fırsatım oldu.

Sektörde ilk eğitmenlik deneyimimi, Bilge Adam eğitim merkezinde sosyal medya yönetimi ve web tasarım alanlarında verdiğim eğitimler ile gerçekleştirdim.

2015 yılında, üniversite eğitimime devam etme kararı alarak, Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi bölümünden mezun oldum.

Diğer bir iş deneyimim ise; İzmir’de ofis mobilyaları alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren Orçelik A.Ş. firmasında, Kurumsal iletişim ve pazarlama yöneticisi olarak görev aldım.

Sonra olarak, pazarlama ve marka yönetimi üzerine yüksek lisans eğitimi almakta, İzmir’de faaliyet gösteren bir reklam ajansında ajans başkanı olarak görev almaktayım.

Blog sayfamda, 2o13 yılından beri ara vermeden kurumsal iletişim, dijital pazarlama ve marka iletişimi konularında içerikler paylaşmaktayım.

Ayrıca; danışmanlık sayfasında ben ve ekibim, marka ve işletmelere freelancer olarak hizmet vermekteyiz.