Dijital Pazarlama, ölçülebilir ve daha hedeflenebilir olması nedeniyle son zamanlarda gazete, radyo ve TV’ye göre daha çok tercih edilmeye başlanmış, bu kadar revaçta olması nedeniyle, iş grubuna olan talebin giderek artmasına neden olmuştur.

Herkes bu mesleğe ilgi gösteremeye başlamış, resim paylaşımları, kedi ve köpek videoları, paylaşımlarda hashtag çöplükleri, paylaşımları takipçisiz hiç bir strateji olmayan sayfalarda kendi kendine paylaşmak gibi daha birçok durumu ortaya çıkarmıştır.

Bu çılgın durumu kullanmak isteyen birçok firma ya grafikere ya da webmasterlara denettirmiş, özellikle Facebook’un algoritmalarda yaptığı değişiklik ve sosyal medya kullanımındaki artış oranı sonrası, bu ihtiyacı ek bir iş olarak yapılmaktan çıkarmıştır.

Ajansları denemeye başladılar…

İzmir’de faaliyet gösteren ajansların  deneyimli personel sayısının yetersizliği yüzünden mevcut grafiker, web tasarımcılar, stajyerler ve ucuz çalışan personel ile destek olacaklarını düşündüler.

Umduğunu bulamayan bazı İzmirli firmalar kendi içlerinde yer vermeye başladılar.Bu da dijital medya uzmanları için İzmir’de iş potansiyelinin yavaş yavaş oluşmasına neden oldu.

Bu İş Ajanslarla Değil, Sizin için Çalışan Personelinizle Yapılmalı!

Neden ?

Nedeni artık takipçiler günaydın, kahve resimleri, yemek resimleri, kedi ve köpek videoları gibi paylaşımları görmek istemediklerinden kaynaklanmaktadır.

Sizin işiniz, yeni fikirler üretmek ve kendi örgütünüz içerisindeki ilgi çekici hikayeleri çekip çıkarmak.Ve hikayeler derken masallardan söz etmiyoruz; işinizin (ya da ürün ve hizmetlerinizin) gerçek dünyada nasıl var olduğunu kastediyoruz.

Artık kullanıcılar, takip ettiği firma ile ilgili bilgilerin, kampanyaların ve yararlı bilgilerin olduğu hesapla etkileşim kurabilecekleri, takipçi için yararlı sayfaları takip etmek istiyorlar.

Her firma, her kuruluş dijital pazarlama uzmanını, sosyal medya uzmanını dijital pazarda yer almak istiyorsa kendi içinde bulundurması gerekmektedir.Aksi takdirde 2 -3 aylık kısa kampanyaların varolduğu ve genel paylaşımların olduğu bir hesaptan başka bir şey olmayacaktır.

İzmir’de dijital pazarlama mesleği ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.Bu yüzden işinde başarılı olmak isteyen kişinin pazarı iyi analiz edip, yeni trendleri takip etmesi gerekmektedir.

İş hayatınızda başarılar…

 

Yorumlar

yorumlar